جستجو در سایت
جستجو در سایت

لیزر موهای زائد

چه مواردی را باید در انتخاب مراکز لیزر موهای زائد در نظر بگیرم؟
پیش از هر چیز، نوع دستگاه مورد استفاده و میزان دانش و مهارت فردی است که نزد او اقدام به انجام لیزر موهای زائد خواهید کرد. لازم است بدانید که دستگاه های لیزر متفاوتی با کیفیت و کارآیی متفاوت وجود دارد و اینکه گفته شود «دستگاه لیزر مورد استفاده برای لیزر موهای زائد، الکساندرایت یا به اختصار الکس است» کافی نیست. لیزر الکساندرایت ممکن است چینی، کره ای، ایتالیایی یا آمریکایی باشد. اینکه دستگاه لیزر موهای زائد چقدر مؤثر باشد و اینکه در چند جلسه بتواند موهای زائد را از بین ببرد (نه اینکه برای مدت محدود رشد موها را به تأخیر بیندازد یا آنها را نازک کند) به کیفیت و فناوری پیچیده دستگاه لیزر و کمپانی سازنده آن بر می‌گردد.
ليزر چگونه باعث رفع موهاى زائد مى‌شود؟
ليزر، در واقع پرتو نور تک رنگى است كه به دلیل داشتن انرژى زياد، كاربردهاى متعددى در علم پزشكى پيدا كرده است. يكى از محبوبترین كاربردهاى ليزر، رفع موهاى زائد است. نحوه عملکرد آن به این صورت است که ليزر روى سطح پوستى كه موى زائد دارد، تابانده مى‌شود، رنگدانه هاى موجود در موها (ملانين)، انرژى ليزر را جذب كرده و آن را از سطح پوست، به عمق دو تا سه ميليمتری پوست، جايى كه سلول هاى توليدكننده مو در ريشه موها قرار گرفته‌اند رسانده و باعث تخريب اين سلول ها مى‌شود.
در این کلینیک از چه نوع لیزری استفاده می شود؟
درحال حاضر يكى از بهترين دستگاه های لیزر موهای زائد، لیزر الکساندرایت Elite+ Cynosure ساخت کشور آمریکا و لیزر دایود 808 Linscan ساخت کشور آلمان هر دو دارای تأییده FDA آمریکا است كه با كمترين تعداد جلسات درمانى (بطورميانگين 6-4 جلسه) و اثر بخشى بهتر و درد کمتر، نسبت به ليزرهاى دیگر توانایی از بین بردن انواع موهاى زائد را دارند.
آیا مردان هم می‌توانند از لیزر موهای زائد استفاده کنند؟
پاسخ این سوال مثبت است. به دلیل اینکه بطور معمول، مردان موهای ضخیمتری نسبت به خانمها دارند؛ معمولاً بعد از تراشیدن موهای زائد، دچار عوارض آزاردهنده ای مثل سوزش و خارش و گاهی جوش و کورک در ناحیه مورد نظر می‌شوند؛ بخصوص در نواحی تناسلی و زیر بغل که موهای آن باید بطور مرتب تمیز شود، لیزر موهای زائد می‌تواند بهترین گزینه باشد. لازم به ذکر است که لیزر موهای زائد درصورتیکه بطور صحیح انجام شود، خطری برای باروری مردان ایجاد نمی‌کند.