جستجو در سایت
جستجو در سایت

همه چیز درباره زگیل تناسلی

به کلینیک زیبائی، جوانسازی و لیزر دکتر محمد کیائی خوش آمدید.

دراین صفحه کلیه اطلاعات مورد نیاز شما در ارتباط با زگیل تناسلی درج شده است. 

در صورتی که پس از دیدن فیلم‌ها و مطالعه متن، نیاز به مشاوره خصوصی داشتید، می‌توانید از لینک انتهای صفحه درخواست بدهید.

اگر نیاز فوری به مشاوره خصوصی احساس می‌کنید، لطفاً جهت انجام مشاوره آنلاین از طریق واتس‌اپ روی لینک زیر کلیک کنید و پس از پرداخت مبلغ مشاوره خصوصی، نام و نام خانوادگی خود را در واتس‌اپ به شماره تلفن 09395448050 ارسال بفرمائید.

 

می‌خواهم مشاوره خصوصی/فوری آنلاین داشته باشم

کدام روش درمانی بهتر است؟

برای پاسخ دادن به این پرسش باید یک تقسیم بندی ساده برای انواع شایع زگیل انجام بدهیم.

اگر بخواهیم به طور ساده انواعی از زگیل در ناحیه تناسلی را گروه بندی کنیم دو گروه زیر را خواهیم داشت:

1- تعداد ضایعات زیاد و اندازه کوچک مثل این مورد:

2- تعداد ضایعات کم و در عوض اندازه بزرگ مثل این نمونه:

 

حالا می‌توانیم به پرسش قبلی پاسخ بدهیم:

 

اگر تعداد ضایعات کم و اندازه بزرگ مثلاً به اندازه یک نخود و بزرگتر باشند بهتر است از درمان کرایوتراپی (فریز کردن یا انجماد) استفاده کنیم.

 

اگر تعداد ضایعات زیاد و اندازه کوچک مثلاً به اندازه یک عدس باشند بهتر است از درمان لیزر جهت خارج کردن آنها استفاده کرد.

آیا استفاده از لیزر درد دارد؟

بله. اگر از ماده بی‌حسی موضعی استفاده نشود حتماً استفاده از لیزر درد دارد. اما ما در کلینیک بر اساس مورد یا با استفاده از کرم بی‌حسی و در صورت لزوم تزریق ماده بی‌حسی، ناحیه مورد نظر را کاملاً بی‌حس می‌کنیم و شما تقریباً هیچ دردی را تجربه نخواهید کرد.


آیا این درمان‌ها ویروس را ریشه‌کن می‎‌کند؟

خیر. تا کنون درمانی که به طور کلی ویروس را ریشه‌کن کند معرفی نشده است. اما ما با برداشتن ضایعات و کمک به کاهش میزان ویروس در پوست دچار ضایعه، به سیستم ایمنی کمک می‌کنیم که راحت‌تر این ویروس را تحت کنترل خود در آورد. همچنین ما پس از درمان با تجویز داروهائی که موجب تقویت سیستم ایمنی می‌شود باز هم به سیستم ایمنی کمک می‌کنیم که در کنترل این ویروس بهتر عمل نماید.


چقدر احتمال بازگشت یا عود ضایعات وجود دارد؟

به طور کلی ما این بیماری را یک بیماری قابل بازگشت یا عودکننده می‌شناسیم. اما تجربه چند ساله ما در کلینیک لیزر بیمارستان پیامبران حاکی از آن است که کمتر از 10 درصد موارد پس از حدود 6 ماه الی یک سال با عود ضایعات (البته با تعداد کمتر) مجدداً مراجعه می‌کنند و این عدد بسیار قابل قبول است.


آیا استفاده از قارچ گانودرما و قارچ شیتاکه در درمان زگیل تناسلی مؤثر است؟

برخی از تحقیقات از تأثیر نسبی عصاره این دو نوع قارچ در درمان زگیل تناسلی حکایت دارد. اما نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشت این است که این درمان ممکن است در صورت مؤثر بودن مدت زمان زیادی تا از بین بردن ضایعات طول بکشد. لذا توصیه ما بر این است که ابتدا از طریق یکی از روش‌های توصیه شده (لیزر یا کرایوتراپی) ضایعات محو شوند و پس از آن از این دو نوع قارچ برای تقویت سیستم ایمنی و کاهش ریسک بازگشت زگیل تناسلی استفاده شود. بنابراین خود ما هم در کلینیک پس از برداشتن و درمان موضعی ضایعات، مصرف این دو نوع قارچ را تا 6 ماه توصیه می‌کنیم.


آیا پس از انجام لیزر می‌توان ارتباط جنسی داشت؟

پس از انجام کار محل برداشتن ضایعه، ترمیم محل زمانی حدود 7 الی 10 روز طول خواهد کشید. لذا توصیه می‌شود در طی این مدت از نزدیکی اجتناب شود.


 

اگر با تمام توضیحات داده شده در این صفحه باز هم نیاز به مشاوره خصوصی احساس می‌کنید، لطفاً جهت انجام مشاوره آنلاین از طریق واتس‌اپ روی لینک زیر کلیک کنید و پس از پرداخت مبلغ مشاوره خصوصی، نام و نام خانوادگی خود را در واتس‌اپ به شماره تلفن 09395448050 ارسال بفرمائید.

 

می‌خواهم مشاوره خصوصی آنلاین داشته باشم